A doua sesiune de ADMITERE 2021

În urma ședinței de Senat din data de 15 septembrie 2021, s-a luat hotărârea pentru întreaga Universitate de a se desfășura o a doua sesiune de admitere la  Școala doctorală, în scopul ocupării restului de locuri disponibile. Menționăm că mai avem la dispoziție cinci (5) locuri bugetate (fără bursă) și zece (10) locuri cu taxă pentru care organizăm această a doua sesiune după cum urmează:

21-22 septembrie (între orele 9-14) – înscriere prin depunere fizică a dosarelor la secretariatul facultății, dosare ce vor conține actele solicitate pe site, cât și proiectul ce se va prezenta public;

23 septembrie, ora 9.00 – proba de Dogmatică, în mod fizic (se notează cu admis/respins);

24 septembrie, ora 9.00 – prezentarea proiectelor de către candidați în mod public și fizic, în fața comisiei.